Kot najmlajša predsednica v zgodovini televizijske mreže ima Joanna Eberhart (Nicole Kidman) cvetočo kariero, poleg tega pa še ljubečega moža in dva čudovita otroka. Nenadoma pa se njen svet poruši: izgubi službo in doživi živčni zlom.
Joanna in njen mož Walter (Matthew Broderick) morata razmisliti, kaj jima je v življenju pomembno, in tako se družina preseli v idilično mestece Stepford. A tam se dogaja nekaj čudnega.
Da v paradižu nekaj smrdi, je jasno tudi pisateljici Bobbie (Bette Midler) in arhitektu Rogerju (Roger Bart), ki se je s svojim ljubimcem nedavno priselil v Stepford. Tisto, kar najbolj izstopa, so ženske; vse so lepe, srečne in neverjetno spretne pri ročnih delih. Vsaka zna kuhati, peči, urejati hišo, ki je vedno brezhibno pospravljena, kositi travo, se igrati z otroki, zvečer pa še vedno vse pozdravijo svoje može v čipkastem spodnjem perilu in jim privoščijo nepozabno noč.
Joanna se v novem domu počuti vse slabše, Walter pa razumljivo uživa. Seveda pa ni vse tako idealno, kot se zdi navzven.