Spletna mesta Dela d.o.o. uporabljajo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Ali soglašate z namestitvijo z namestitvijo piškotkov na omenjenih straneh?
In še: Warren Buffett, George W. Bush, David Cameron, John Christensen, Andrew Craig
Reece Davis-James, Bill de Blasio, David DeGraw, Bob Diamond, Bernie Ecclestone, Milton Freedman, Fred Goodwin, Philip Green, Alan Greenspan, Jonathan Harmsworth, Michael Heseltine, Adolf Hitler, Andy Hornby, John F. Kennedy, Paul Mason, Tom McKillop, Steve McQueen, Richard Murphy, Paul Newman, Barack Obama
Prikaži več
Pogumni film bo pretresel svet, ker bo razkril resnico o tem, kako ljudje na dnu plačujejo za razkošje tistih na vrhu. A stvari se lahko spremenijo.
Začenši z nastankom današnje gospodarske politike, z začetkom razmišljanja v slogu Miltona Friedmana v času Reagana v ZDA in Thatcherjeve v Veliki Britaniji film raziskuje, kako sta ti politični sili zavladali zahodnemu svetu. Bogati so še bolj obogateli; prej je direktor priznanega britanskega podjetja zaslužil 10-krat več od povprečne plače svojih zaposlenih, zdaj pa zasluži 200-krat več. Po Oxfamu ima 80 najbogatejših ljudi na svetu toliko kot najsiromašnejših 3,5 milijarde. Zdaj bi povprečni čistilec potreboval 300 let, da bi zaslužil toliko, kot je lani zaslužil njegov šef. Milton Friedman je nekoč rekel, da je vsaka kriza ugodna priložnost. Finančna kriza leta 2008 bi morala biti priložnost za spremembo sistema v dobrobit vseh. Toda po Britaniji in Evropi je zavladalo varčevanje kot cena v imenu pomoči finančnemu sektorju; 131 milijard funtov so davkoplačevalci Velike Britanije porabili, da so obdržali finančni sistem, za pomoč in subvencije v ZDA na Wall Streetu pa so porabili 30 trilijonov dolarjev. Z dokumenti, intervjuji, arhivskimi posnetki in komedijo nas Russell Brand popelje iz svojega delovnega mesta Grays v Essexu v srce Londona in še naprej v Veliko jabolko.