Julian Assange in Daniel Domscheit-Berg sta idealista, zavezana resnici. Sta neke vrste kibernetska bojevnika, ki razkrivata umazane posle privilegiranih in vplivnih. Assange že leta 2006 vzpostavi spletno mesto, imenovano WikiLeaks, kjer lahko žvižgači anonimno razkrivajo strogo zaupne podatke in razsvetljujejo temačne vladne in poslovne skrivnosti.
Berg je sprva simpatizer, leta 2008 pa pusti službo in se pridruži najožji ekipi spletne strani. Kmalu WikiLeaks svetu prinaša več pomembnih novic kot večina konvencionalnih medijev. A ko se Assange in Berg dokopljeta do najobširnejšega svežnja zaupnih vohunskih dokumentov v zgodovini ZDA in se približuje oktober 2010, ko bo WikiLeaks v navezi z medijskimi velikani sprožil enega najbolj odmevnih škandalov v 21. stoletju, se znajdeta na nasprotnih bregovih.
Tesna sodelavca se razideta zaradi različnih pogledov na nekaj temeljnih moralnih vprašanj. Kakšna je cena varovanja skrivnosti v svobodni družbi? Kakšna je cena njihovega razkrinkavanja? Bo poplava strogo zaupnih podatkov države in navadne smrtnike pahnila v neslutene nevarnosti? Kje je meja med odprtostjo in varnostjo … in kdo jo sploh lahko določi?